Google Sites on lihtne veebilehe ehitaja, mille abil saab lihtsalt ja kiirelt teha veebilehti n õppematerjalide jaoks, mingi projekti kajastamiseks või lapse arengumapiks. Lehte saab luua mitme kasutajaga koostöös. Lisada saab igasugust veebisisu - pilte, videosid, teksti jne. Disainilt üsna minimalistlik, aga näeb hea välja. Vaata näidiseidJuhendTeeme koos veebilehe!
1 Comment
2.1. Sissejuhatus Vaata kahte slaidi. Milliseid erinevusi märkad? Kumb annab sõnumi selgemalt edasi? Miks?
2.2. Hea esitluse koostamise põhimõtted. Autor Ingrid Maadvere
2.3. Esitluste koostamise keskkondi
Juhend: veebileht, koostanud Mario Metshein.
Juhend: video, koostanud Ingrid Maadvere.
Juhend: Prezi esitlus, koostanud Helin Laane
Katsetamata, aga kahtlemata põnevad: Slideserve.com, saab koostada, neid seal esitleda, üles ja alla laadida (pdf). Visme.co Slides.com 2.4. Esitluste kasutamise võimalusi õppetöös
Mängualused allalaadimiseks: https://www.template.net/business/powerpoint/powerpoint-game-template/ http://people.uncw.edu/ertzbergerj/ppt_games.html http://www.slidescarnival.com - tasuta taustad PPS ja GSle. Kust saada toredaid pilte, millel on ka autoriõigustega hästi? Imelised fotod - pixabay.com Vektorpiltid ehk ikoonid - flaticon.com 2.5. Praktiline töö tunnis: teeme ühisesitluse kodus: koosta oma rühmale mingil teemal üks õppematerjal, õppemäng või kolleegidele esitlus sellest, mida Sa siin koolis õpid, võiv valida ka mõne muu Sulle aktuaalse teema. 5.6. Esitluste helindamine
Kui soovid teha materjale, mida vaata saab iseseisvalt kasutada, proovi neid helindada. Selleks on mitmesuguseid võimalusi. Lihtne helisalvestus Vocaroo Vahel on vaja mõned pildid panna ühte ritta, et tekiks sõnum, visuaal, mis annaks ülevaate mingist sündmusest või hoopis looks uue ülesande. Kuidas seda teha? 8.1. KollaazSoovitan proovida neid programme:
8.2. SlaidshowTänane teema on põnev, suur ja lai, millest võiks rääkida mitmeid päevi ja tunde. Meie vaatame lähemalt kolme teemat: 1. Pildistamise põhitõed 2. Pildistamine lasteasutuses - turvalisus ja andmekaitse 2. Pildid õppetöös. Pildimanipulatsioon ja fototöötlus 7.1. Pildistamise põhitõed
7.2. Pildistamine lasteasutuses - turvalisus ja andmekaitse
7.3. Pildimanipulatsioon ja fototöötlusSelles peatükis proovime luua õppematerjali ning seda veidi töödelda. Töövahendid:
Montaaz on keeruline. On või? See oleneb, mida on vaja teha. Meie tahame lihtsalt natuke lõigata ja kleepida.
Veebis joonistamine pole üldse nii lihtne, kui arvata võiks. Joonistamine nõuab kindlat kätt ja kannatlikku meelt. Kui need on olemas, võib joonistusprogrammidega luua imesid. Siin pakun välja mõned lasteaiaealistele lastele sobivad programmid, mida saaks kasutada lasteaias. Programmid jagunevad kolmeks: arvutis kasutatavad programmid, värvipildid ja nutivahendis joonistamine. Programme on nii arvutis kui nutivahendile meeletult palju, tasub ise otsida ja avastada. Siin on minu väike valik Arvutis kasutatavad programmid
Online värvimine
Joonistame nutivahendis. Kõik pakutavad vahendid on saadaval nii Apple kui Android toodetele.
Ülesanne
6.1. Õppemängud veebis ja nutivahendisMängud on ürgvanad. Samamoodi nagu musitseerimine, lugude jutustamine ja piltide loomine on ka mängimine osa inimeseks olemisest. Mängud on ehk kõige esimesed interaktiivsed süsteemid, mida meie liik on leiutanud. Digitaaltehnoloogia on mängimisele andnud uue tähenduse. Eric Zimmerman, arendaja, autor ja teadlane tegutseb juba 20 aastat aktiivselt mängudisaini valdkonnas. Kaks mõistet: Mängustamine on mängu elementide ja mängule omaste emotsioonide rakendamine mittemängulises keskkonnas. Mängupõhine õpe on nii tõsimängude kui ka meelelahutuslike mängude rakendamine õpieesmärgil. 6.1.1. OLE LOOV! KASUTA MÄNGU OMA EESMÄRKIDE SAAVUTAMISEKS ÜLESANNE: Katseta allpool lisatud arvutimänge ja mõtle, millist mängu Sa saaksid oma töös kasutada ja kuidas. Mängude valik:
Mängude kogumikud:
6.1.2. MÄNGUD JA ÕPPEMATERJALID NUTIVAHENDIS Tänane valik:
6.2. Teeme ise mänge! Learningapps.Tere tulemast arvutiõpetuse distantstundi! 11.12.2020
Veebikõnet ma tegema ei hakka, siis saab igaüks rõõmsalt ise oma aega planeerida. Küll aga olen veebikõne kaugusel, kui Sa mulle kirjutad ja abi küsid. Tegeleme individuaalselt. Meil on ette nähtud 4x45 minutit ja selle täidame õppemängudega! Teema 1. Arvutis olevad õppemängud (kordamine p 5.1). Eelmisel korral vaatasime teie töid ning alustasime arvutis olevate õppemängude ülevaatamisega. Seekordseks kohtumiseks pidite neid kodus katsetama ja tunnis pidime arutlema, mida keegi mängis ja mis ta sellest arvab. Kuna me tunnis kokku ei saa, siis viime arutelu läbi kirjalikult. Niisiis:
Teema 2. Õppemängude loomine programmiga LearningApps. Kui sobivat õppemängu ei ole, tee see ise! Eesti õpetajate hulgas üks populaarseimaid programme on LearningApps - eestikeelne, lihtne ja väga suurte võimalustega. Niisiis:
NÄIDISMÄNGUD Näited:
|
|